Niveau: Paröm.

Aufgabe: Príslovia v kontexte často obsahujú metajazykové komentáre, ktorými je príslovie uvedené. Prečítajte si text a označte metajazykový komentár.

1. , že , občas trvá o niečo dlhšie, než by sa patrilo, ale ak v takomto prípade pravda vypláva konečne na povrch, radosť býva o to väčšia. , že spisovateľ a lord Jeffrey Archer a bránil tak spravodlivosti. , že si pri starom súdnom spore s bulvárnym britským denníkom Daily Mail zabezpečil falošné alibi, na základe čoho v roku 1987 získal od tohto denníka odškodné vo výške pol milióna libier za údajné pošpinenie.
http://www.inzine.sk/article.asp?art=5552;Kaleidoskop RFE

2. Špecialisti na kardiologické ochorenia potvrdili priaznivé účinky vína na viaceré srdcové ochorenia. , že vo víne je pravda. , že vo víne sa nachádza aj zdravie. , že víno má priaznivé účinky nielen na srdcové ochorenia, ale aj na Alzheimerovu chorobu a na rakovinu. Odporúčajú jednoznačne - , ale radšej si dopriať pohár vína. Pravdaže,  (ako vlastne vo všetkom) - všetko s mierou! Jeden až dva poháre kvalitného vína denne neuškodia, priaznivo pôsobia na celkový stav organizmu, a to vo väčšej miere, ako sa doteraz predpokladalo.
Profit 1999/08

Add new attachment

Only authorized users are allowed to upload new attachments.
«